نصف راه

 به یکی برای تولدش تبریک گفتن همه انتظار داشتن با خوشحالی جواب بده یا با یک لبخند رضایت مند نشون بده ولی طرف مقابل به فکر فرو رفت ازش پرسیدن چه شده در جواب گفت که نمی دانم از اینکه یک سال بزرگتر شده و بهانه ایی برای جشن و دور همی شدم خوشحال باشم یا اینکه یک قدم به مرگ نزدیکتر غمگین ، راست می گفت ای حکایت ما آدماست.

یک سال از خدمت سربازیم تموم شد ، یک سال از بار مسئولیتی که داشتم کاسته شد ، یک سال دوری از کسانی که دوستشان دارم برای مدتی تمام شد ، یک سال خیلیه یک عمره ٣۶۵ روزه حساب تک تک روز هایش را داری ، حالا حکایت ما شده حکایت آن کسی که در جشن تولدش چنین فکری کرد یا اینکه باید بگیم هر چه بادا باد مگر این دنیا به چه کسی وفا کرده تا بوده چنین بوده و باید باب میلش رفتار کنیم وگرنه زیر چرخش چنان له می شوی که کسی نمی تونه تشخیصت بده ، یا که نه به قول معروف خلاف جریان آب رودخونه باید شنا کرد ! آن هم معلوم نیست به جایی برسی یا نه !!؟

تا که بچه ایی تمام آرزوی بچگیات اینه که زود زود بزرگ بشی غافل از اینکه این سرابی بیش نیست ، درس بخون ، درس بخون تا کسی بشی ولی بازم اشتباه ست انگار سربازی رو یادت رفته میگی خیالی نیست دو سال خدمت میکنی به خلق الله ثوابم داره فردا روزی به کارت می یاد و به فکر فردایی روشن و کارو خانواده و ... ، باز که محاسبات اشتباه شده کار کجا بود چهار سال مثل سگ جون کندی کلی پول از اینو اون قرض گرفتی که درس بخونی اخرش هم باید باز هم قرض بگیری تا یک ماشین قسطی بگیری که رانندگی کنی تا شب شاید ، شاید هم گرسنه نخوابی و همش هم قسط بدی بانک که قربونش برم کاری نداره نداری گفتی می دم پس بده کاریم ندارم از کجا میاری ربا می گیری یا ... و باقی ماجرا ، در هر صورت اگه به آخرت اعتقاد داشته باشی دیگر هیچی هم این دنیاتو باختی هم اونو انگار کلا اضافی هستی و فقط خودت متوجه نمی شی ! همیشه یکجای کار میلنگه یک جارو وصله ویزنی از یک جایه دیگه میزنه بیرون !

/ 2 نظر / 21 بازدید
neGin

حرفات عین حقیقته...