چرا !!؟

http://www.mihanmarket.com/News/Images/18359_588436387_mtn_IMAGE634921684871140016.jpg

بعضی وقت ها که ساکت نشستی و همه جارو یه سکوت مرگبار بار گرفته و با خودت خلوت کردی یه چیز هایی به فکر آدم میاد که خودش هم خندش می گیره و به خودش میگه که واقعا چرا !؟
چرا قبلا به فکرم نرسیده !؟ و چرا های دیگه ...

.
همین جوری داشتم در مورد دانشگاه فکر می کردم که یهو به فکرم اومد مدارس دولتی ( ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان ) که در پایین ترین سطح آموزشی و آزمایشگاهی قرار دارند و اتفاقات دل خراشی که ...  ولی در مقابل مدارس غیر انتفاعی دارای بهترین امکانات و بهترین سطح آموزش رو دارن تا جای که این مدارس فقط برای اقشار کم درامد و متوسط جامع هست ...

.
نکته قابل توجه و تامل که بیشتر ذهنم رو مشغول خوش کرده بود اینه که در سطوح بالاتر دانشگاهی و تکمیلی این توازن بهم میخوره یعنی دانشگاهای دولتی هم سطح تراز و از امکانات آزمایشگاهی و صد البته اساتید مجرب تر نسبت به دانشگاه های غیر انتفاعی ( علمی کاربردی ، آزاد خودمون  و ... ) دارند .

.
سوال اینجاست دولت این دانشگاه هار رو برای تمام ملت ساخته یا فقط اینکه اونایی که در سطح ابتدایی تحصیلات بهتری داشتن منی که در مدارس دولتی درس خوندم باید برم دانشگاه غیر انتفاعی ( آزاد ) ولی اونی که رفته در مدارس غیر انتفاعی درس خونده بره مدارس دولتی ..... با اون شهریه های سر به فلک کشیده که کمر هر پدری رو خم میکنه و دل هر فرزندی رو رنجور .

.
اگه من می تونستم که همون اول میرفتم در این مدارس درس میخوندم حالا چه چیزی باعث شده که من اون هزینه اولی رو قبول نکنم ولی بعد شاید دها برابر اونو بپردازم !؟
هرچی فکر میکنم به نتیجه نمی رسم . هر کسی برداشت بهتر و متفاوتی در این موضوع داره بگه تا به یک نتیجه کلی برسیم . 

.

عکس : نوزدهمین شماره ماهنامه کارتون و طنز خط‌خطی منتشر شد که آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه‌ای در پیرانشهر

/ 7 نظر / 25 بازدید
مهسافرد

سلام اقا شهریار مطالب بسیار جالب وقشنگی داری آپم سر بزن به وبلاگام

فاطیما

وای من تشنه ی حرفاتم-حرفای دل منو میزنی[لبخند]

تیاناز

سلام.... مطالبتون را دوست داشتم. وب پر محتوایی دارین.[گل]

فاطیما

خداییش این همه استعدادو از کجا آوردی؟؟؟[سوال] البته ما خودمون خالی از استعداد نیستیم-فقط به خاطر پیشرفت شماها فداکاری میکنیم[چشمک]

تیاناز

آقا شهریار اسمتون شهرسار هم هست!!![نیشخند] تو وبم این اسم تایپ شد.

شاه بلوط

واقعا مقایسه جالب و درستی بود... اما خدا رو شکر اینقدر مدل دانشگاهها زیاد شده که دیگه مهم نیست مدرکتو از کجا گرفتی مهم اینه بتونی خودتو ثابت کنی حالا به هر نحوی که شده مثل اینکه بتونی با لیسانس کشاورزی بری تو فرودگاه پست و سمت معاونت داشته باشی !!!!!!!!!!!