شهریار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ شهریار
آرشیو وبلاگ
      زیر سایه آفتاب ()

کمتر توسعه یافته یا محروم !!؟

۵ ماه پیش روز معلم رئیس آموزش و پرورش برای دلداری و تقدیر از خدمت معلمان در این منطقه خطاب به این منطقه گفتند : منطقه محروم ، که بخشدار محترم از این حرف ایشان عصبانی شدند و فرمودند : منطقه کمتر توسعه یافته نه محروم به نظر ایشان محروم یک کلمه مجعول است و در ایران عزیز همچین منطقه ایی وجود خارجی ندارد و این شاید برای کشور های همسایه و جنگ زده عراق ، افغانستان و پاکستان صدق می کند . به راستی چرا امروز ٧ مهر اکثر مدارس زرآباد نه تنها معلم ندارند بلکه یک چهار دیواری و یک سقف هم ندارند که بشود اسمش را گذاشت مدرسه و کلاس درس ، دانش آموزان کوله به دوش و با حمل تخته سیاه از این سایه به زیر آن سایه همانند عشایر کوچ می کنند ، چرا که گرمای این منطقه ( کمتر توسعه یافته ، محروم قضاوتش بماند برای دیگران ) طاقت فرساست و باد های موسمی گاهی دید را به صفر می رسانند ، بدون مدرسه ، بدون کلاس ، بدون هر امکانات دیگر ، با چنین وضعی می شود انتظاری از دانش آموز داشت ؟ اصلآ در چنین شرایتی می شود درس خواند آیا !!؟ دانش آموزانی که یک ماه پیش منتظر اول مهر بودن و برای آن لحظه شماری میکردن ، وقتی برای اولین بار وارد مدرسه می شوند تمام امیدشان به یاس و نامیدی تبدیل می شود ، نه کتاب ، نه معلم و حتی از مدرسه خبری نیست . این عدالت و مساوات است !!؟ به جرئت می توان گفت که کلمه کمتر توسعه یافته کلمه ایی جعلی بیش نیست که مسئولین محترم برای سرپوشی کم کارهای خود ابدا کرده اند و هـیچ توجیه دیگری ندارد. خدا خیر بدهد این خیرین را که اگر این ها نبودند این چند مدرسه هم نبود و از یکی دیگر از حق های مسلم خود محروم می شودیم .

   + شهریار ; ٦:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/٧/٧
comment نظرات ()
مطالب اخیر دنیای مجازی تونل درختی ازدواج دهه فجری که جا ماند رفتن اولین ها بغض پیروک ( آقاجون ) تغییر لیاقت
کلمات کلیدی وبلاگ افکار و دلواپسی ها (۱۸) ازدواج (۱۳) تحصیل (۸) سربازی (٧) کار (٧) معلم (٦) خاطرات (٥) خودم (٥) انتخاب رشته (٢) کارشناسی ارشد (٢)
دوستان من نوشته های یک ذهن زیبا اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد( شیرین) عشق و سکوت کنار تو درگیر آرامشم ( غزل سپید ) ماهی لپ دار مشاوره خانواده پرتال زیگور طراح قالب