شهریار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ شهریار
آرشیو وبلاگ
      زیر سایه آفتاب ()

خود اشتغالی

چند وقتی است که ذهنم رو به خودش مشغول کرده ..!! پول

یاد انشاء دوران کودکی می افتم که علم بهتر است یا ثروت ؟ یک دروغ بزرگ که علم بهتر است در همان دوران بچگی توی ذهن شکل می گیرد هرچه بزرگتر می شوى بیشتر می فهمی علم بدون ثروت ارزشی ندارد . نتیجه این می شود تا وقتی ثروت نداری علم به کارت نمی آید پس ثروت ارجعیت دارد نسبت به علم .

بدون پول نه از درس خواندن ( علم ) خبری است نه از زن نه از چیزی دیگر ! علم را هم می خواهی بیاموزی اول باید پولش را داشتی باشی .

چندیست به فکر تاسیس یک تولیدی هستم ،خود اشتغالی تا بعد از خدمت سربازی تجربه ایی کسب کنم و شغلی هم داشته باشم با دایی مشورت کردم استقبال کرد و قرار شد شریک بشیم و با کاکا هم که مشورت کردیم قبول کرد کمکمون کنه تا کارمون گیر کسی نباشه مجوز این جور چیزها را می گویم .

کار ها هم زیاد است پرورش مرغ بومی ، پرورش قارچ، کشاورزی کاشت ( گوچه فرنگی ، بادمجان ، گاهو و کلم) پرورش بزو گوسفند و ... برای شروع پرورش مرغ بومی رو انتخاب گردیم اونم به علت زود بازده بودن و سرمایه کمتر

در آخر هم یاد حرف همکلاس دانشگاهی یم می افتم که گفت : پول همه چیز نیست و هم همه چیز است

 

عکس : جیب خالی پول/ کارتونی از علی درخشی

   + شهریار ; ٢:٢٦ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/٢٤
comment نظرات ()
مطالب اخیر دنیای مجازی تونل درختی ازدواج دهه فجری که جا ماند رفتن اولین ها بغض پیروک ( آقاجون ) تغییر لیاقت
کلمات کلیدی وبلاگ افکار و دلواپسی ها (۱۸) ازدواج (۱۳) تحصیل (۸) سربازی (٧) کار (٧) معلم (٦) خاطرات (٥) خودم (٥) انتخاب رشته (٢) کارشناسی ارشد (٢)
دوستان من نوشته های یک ذهن زیبا اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد( شیرین) عشق و سکوت کنار تو درگیر آرامشم ( غزل سپید ) ماهی لپ دار مشاوره خانواده پرتال زیگور طراح قالب