شهریار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ شهریار
آرشیو وبلاگ
      زیر سایه آفتاب ()

باران رحمت

باران از ضروریات تمدن است ،زیرا آب حتی بیش از نور آفتاب در پیدایش زندگی و پیشرفت آن تاثیر دارد. نبودش سبب خشک شدن و مرگ نواحی وسیعی می شود . باران رحمت خداست نوید بخش نشاط و زندگانی ، روح دمیدن به طبیعت بی جان ، روشنی چشم کشاورزی که شب و روز چشم به آسمان دوخته که شاید رحمتی حاصل شود و فقط چند هکتار کشاورزی دیمی برای تهیه  چند ماه علوفه دام خود ... ، مخصوصاً در جاهای که کم آبی و خشک سالی بیداد می کند.

ولی این نیمه ی خوش قصه ماست بارانی که بعد از 9 ماه خشکی این چنین روح طبیعت و انسان را به وجد می آورد نیمه دیگر آن راه بندان ، خسارات مالی است . بارانی که همه منتظر آن هستند این چنین می تازد که دانش آموز من به دلیل نبودن پل ارتباطی امتحانات دی ماه خود را از دست داده اند. وقتی هم هوا ابری می شود با باریدن و نباریدن آن کاری نداشته باشیم نصف کلاس از ترس نبود راه برگشت به خانه و کاشانه خود و نبود جایی که بعد از بند آمدن راه در انجا بمانند تا این اوقات را به سر ببرند و از تحصیل خود عقب نمانند غیبت می کنند .

 

 

   + شهریار ; ۳:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/۱۱/٢٠
comment نظرات ()
مطالب اخیر دنیای مجازی تونل درختی ازدواج دهه فجری که جا ماند رفتن اولین ها بغض پیروک ( آقاجون ) تغییر لیاقت
کلمات کلیدی وبلاگ افکار و دلواپسی ها (۱۸) ازدواج (۱۳) تحصیل (۸) سربازی (٧) کار (٧) معلم (٦) خاطرات (٥) خودم (٥) انتخاب رشته (٢) کارشناسی ارشد (٢)
دوستان من نوشته های یک ذهن زیبا اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد( شیرین) عشق و سکوت کنار تو درگیر آرامشم ( غزل سپید ) ماهی لپ دار مشاوره خانواده پرتال زیگور طراح قالب