شهریار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ شهریار
آرشیو وبلاگ
      زیر سایه آفتاب ()

سنت یا تعصب !؟

هویت و شناسنامه هر قوم و ملتی  سنت ها ، آیین ها و  فرهنگ  آنها می باشد که طی سالیان متمادی دست نخورده و به صورت نسل به نسل ، از نسلی به نسلی دیگر منتقل شده اند با کمترین کمی و کاستی که کاربردهای زیادی در زندگی روزمره این ملت ها دارند.
.
این آیین ها در شرایط خاص و زمان های خاصی به وجود آمدن بعضی ها شون بیش از حد افراطی و بعضی بیش از حد تعصبی هستند که متاسفانه  با هر گونه تعقییر ، نوآوری و پیشرفت سرسخت ترین برخورد هارو دارند و کمترین پذیرش رو نشون میدن که این خود باعث عقب ماندگی ملت ها از جوامع بین المللی می باشه !
.
.
من بیشتر بحث ام با خودم هست که در چنین جامعه ایی به دنیا اومدم و با چنین نگرش هایی بزرگ شدم و در همچین جوی هم زندگی میکنم  با تمام کمی ها و کاستی های که دارد و یا با اون فرهنگ غنی و باستانیش که طرف دار های خودش رو دارد . حالا که من با چنین نگرش ها  و افکار رشد یافتم منطقی به نظر نمیرسه که سنت های نیاکان خودم رو زیر سوال ببرم . که چرا !؟ اوصولا این طور تربیت شدم  که فقط قبول کنم نه اینکه بپرسم .
.
چرا من نمیتونم با نامزدم حرف بزنم !؟ چرا وقتی من تمام این سنت ها رو با تمام قواعد سخت گیرانش زیر پا میزارم و با نامزدم هم صحبت میشم اون به جای خوش رویی به من بگه که این رسم ما نیست !؟ در صورتی که خودش هم به وجد اومده .
.
اگه حرف بزنی و مخالفت کنی با تعصب همراه  با خشم مواجه میشی که تحت تاثیر فرهنگ  بیگانه قرار گرفتی و متاسفانه همه چیز هم به ایمان و اعتقاد آدم ربط پیدا میکنه که به خاطر ضعف های خودم همچین باورهایی رو زیر سوال می برم .هر کسی در چنین جوامعی جرات کاری که دوست داره انجام بده رو نداره و نمی تواند انجام بده . در این جوامع باید وانمود کنی کسی هستی که همه دوستت داشته باشن نه اونی که خودت دوست داری باشی .
.
.
پ ن 1 :  از دوست خیلی خوبم ممنون که به من ایمانداشت و منو تشویق کرد که کاری بکنم از خودم راضی باشم تقدیم به تو .
پ ن 2 :  همه چیز به این بدی نیست مخصوصا مراسم ازدواج باشکوه

   + شهریار ; ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٢/۱٢
comment نظرات ()
مطالب اخیر دنیای مجازی تونل درختی ازدواج دهه فجری که جا ماند رفتن اولین ها بغض پیروک ( آقاجون ) تغییر لیاقت
کلمات کلیدی وبلاگ افکار و دلواپسی ها (۱۸) ازدواج (۱۳) تحصیل (۸) سربازی (٧) کار (٧) معلم (٦) خاطرات (٥) خودم (٥) انتخاب رشته (٢) کارشناسی ارشد (٢)
دوستان من نوشته های یک ذهن زیبا اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد( شیرین) عشق و سکوت کنار تو درگیر آرامشم ( غزل سپید ) ماهی لپ دار مشاوره خانواده پرتال زیگور طراح قالب