شهریار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ شهریار
آرشیو وبلاگ
      زیر سایه آفتاب ()

چرا !!؟

http://www.mihanmarket.com/News/Images/18359_588436387_mtn_IMAGE634921684871140016.jpg

بعضی وقت ها که ساکت نشستی و همه جارو یه سکوت مرگبار بار گرفته و با خودت خلوت کردی یه چیز هایی به فکر آدم میاد که خودش هم خندش می گیره و به خودش میگه که واقعا چرا !؟
چرا قبلا به فکرم نرسیده !؟ و چرا های دیگه ...

.
همین جوری داشتم در مورد دانشگاه فکر می کردم که یهو به فکرم اومد مدارس دولتی ( ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان ) که در پایین ترین سطح آموزشی و آزمایشگاهی قرار دارند و اتفاقات دل خراشی که ...  ولی در مقابل مدارس غیر انتفاعی دارای بهترین امکانات و بهترین سطح آموزش رو دارن تا جای که این مدارس فقط برای اقشار کم درامد و متوسط جامع هست ...

.
نکته قابل توجه و تامل که بیشتر ذهنم رو مشغول خوش کرده بود اینه که در سطوح بالاتر دانشگاهی و تکمیلی این توازن بهم میخوره یعنی دانشگاهای دولتی هم سطح تراز و از امکانات آزمایشگاهی و صد البته اساتید مجرب تر نسبت به دانشگاه های غیر انتفاعی ( علمی کاربردی ، آزاد خودمون  و ... ) دارند .

.
سوال اینجاست دولت این دانشگاه هار رو برای تمام ملت ساخته یا فقط اینکه اونایی که در سطح ابتدایی تحصیلات بهتری داشتن منی که در مدارس دولتی درس خوندم باید برم دانشگاه غیر انتفاعی ( آزاد ) ولی اونی که رفته در مدارس غیر انتفاعی درس خونده بره مدارس دولتی ..... با اون شهریه های سر به فلک کشیده که کمر هر پدری رو خم میکنه و دل هر فرزندی رو رنجور .

.
اگه من می تونستم که همون اول میرفتم در این مدارس درس میخوندم حالا چه چیزی باعث شده که من اون هزینه اولی رو قبول نکنم ولی بعد شاید دها برابر اونو بپردازم !؟
هرچی فکر میکنم به نتیجه نمی رسم . هر کسی برداشت بهتر و متفاوتی در این موضوع داره بگه تا به یک نتیجه کلی برسیم . 

.

عکس : نوزدهمین شماره ماهنامه کارتون و طنز خط‌خطی منتشر شد که آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه‌ای در پیرانشهر

   + شهریار ; ۱:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٢/٢/٥
comment نظرات ()
مطالب اخیر دنیای مجازی تونل درختی ازدواج دهه فجری که جا ماند رفتن اولین ها بغض پیروک ( آقاجون ) تغییر لیاقت
کلمات کلیدی وبلاگ افکار و دلواپسی ها (۱۸) ازدواج (۱۳) تحصیل (۸) سربازی (٧) کار (٧) معلم (٦) خاطرات (٥) خودم (٥) انتخاب رشته (٢) کارشناسی ارشد (٢)
دوستان من نوشته های یک ذهن زیبا اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد( شیرین) عشق و سکوت کنار تو درگیر آرامشم ( غزل سپید ) ماهی لپ دار مشاوره خانواده پرتال زیگور طراح قالب