شهریار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ شهریار
آرشیو وبلاگ
      زیر سایه آفتاب ()
یک سرباز معلم نویسنده: شهریار - ۱۳٩٢/٦/٢٧

 http://www.uploadax.com/images/12311487827228275454.jpeg

چند روزیست که ابلاغیه آموزش و پرورش را گرفتم باید بروم یک منطقه محروم خدمت کنم . فعلا که دوره ابتدایی است آن هم چند پایه به احتمال زیاد دو پایه درس بدهم .150کیلو متری با شهر فاصله دارم خوب است آشنایی با فراد ، مردم با اداب و سنن خاص . سنتی مخصوص منطقه و معلم شدن  خود تجربه ایی جدید برای من است .

مسئولیتی سنگین که باید یک نسل را تربیت کرد روزی خودم بر این نمیکت ها نشسته بودم و معلمی داشتم که شده بود الگوی من ، رفتار و کردارش معماری ذهن دست نخورده و ناب من را انجام میداد و حال خود جای کسی ایستاده ام که روزی آرزوی ایستادن در این جایگاه رفیع را داشتم به طبع دانش آموزانی خواهم داشت که الگوی آنها خواهم شد این است که بار سنگینی روی دوش معلمین عزیز قرار می دهد .

چیزی به رفتنم نمانده باز هم باید بروه و آن هم اول مهر این بار طولانی تر است شاید دو سال ، باید رفت و دید و تجربه کرد ناراحت نیستم از خانواده ام دور هستم ، یا راهم زیاده ، یا اینکه فعلا جای برای ماندن ندارم و ... بلکه خوشحالم که دوستان جدید و یک تجربه جدید در انتظار من است تجربه ایی که شاید مسیر زندگی مرا دست خوش تغییراتی کند .

  نظرات ()
منابع ارشد نویسنده: شهریار - ۱۳٩٢/٦/۱٧

بعد از اعلام نتایج نهایی ارشد و قبولیم که در نهایت تصمیمم بر این شد نروم دوباره تصمیم گرفتم آزمون بدهم و برای دو سال آینده برنامه ریزی داشته باشم شاید هم فعلا جو اون قبولی باشد که دارم و تشویقم میکند بخونم هر چی که است خوب است.

چند روزی هست که دنبال منابع خوب و معتبر برای ارشد می گردم چند تا رشته هم انتخاب کردم مثلا صنایع غذایی که با رشته کارشناسیم مرتبط نیست .

بعد از کلی تحقیق و زنگ زدن به این موسسه ها که کم هم نیستند شکر خدا برای انتخاب هر کدومشون همینجوری هاج واج موندم که کدام یکی میتونه بهتر باشه همشون هم توی آزمون های سال های قبل نفرات برتر داشتن اخه مگه هر رشته چند تا نفر اول داره  !!؟

 حالا تو می مونی با کلی انتخاب خوشبختانه توی این زمینه هم تنوع زیاده و هم دستت برای انتخاب بازه البته بسته به وضعیت مالیت هم میتونی هر کدوم رو انتخاب کنی به قول گفتنی اصلا می خوای رتبت چند بشه ؟.... از یک طرف هم همین تنوع در انتخاب ها نه اینکه مشکلی رو حل نمیکنه بلکه بیشتر سر در گم میشی ، همان ضرب المثل معروف خودمان هست که می گویید هر چه بیشتر گشتم کمتر پیداش کردم حکایت الان ما دقیقا همین طور است .

کلاس های آموزشی ، آموزش و پرورش هم شروع شدن که روز اولش کم سعادتی از بنده بود نتونستم در خدمت اساتید محترم باشم حالا ایشاالله نیت بر این است که فردا به خدمتشان برسیم .

 

  نظرات ()
ارشد نویسنده: شهریار - ۱۳٩٢/٦/۱٠

نتایج نهایی ارشد هم اعلام شدن گل کاشتم دانشگاه صنعتی اصفهان روزانه قبول شدم در باورم نمی گنجید همان طور که آرزویش را داشتنم قبول شدن در یکی از دانشگاه های معتبر کشور  .....

ولی انگار که بعضی چیز ها زمان مخصوص خودشون رو دارند و هرچه هم تلاش کنی بهشون دست پیدا نمی کنی و اگر هم بهشون برسی به هر دلیلی نمی تونی از آنها استفاده کنی  الان هم به دلایلی نمی تونم از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرم یکی از این دلایل خدمت سربازی است که باید به اتمام برسونم تا از این بابت خیالم راحت بشود به قول معروف از هفت دولت آزاد شوم .....

خیلی ها اسرار داشتن که بروم ادامه تحصیل بدهم و از فرصت پیش آمده استفاده کنم و بعد از دو سال برگردم ادامه خدمتم را به تمام برسونم ولی من تصمیم خودم رو گرفتم و اولویت ها رو برای خودم تعریف کردم و فعلا اولویت خدمت مقدس سربازیست وبس !

  نظرات ()
مطالب اخیر دنیای مجازی تونل درختی ازدواج دهه فجری که جا ماند رفتن اولین ها بغض پیروک ( آقاجون ) تغییر لیاقت
کلمات کلیدی وبلاگ افکار و دلواپسی ها (۱۸) ازدواج (۱۳) تحصیل (۸) سربازی (٧) کار (٧) معلم (٦) خاطرات (٥) خودم (٥) انتخاب رشته (٢) کارشناسی ارشد (٢)
دوستان من نوشته های یک ذهن زیبا اینک منم زنی تنها در آستانه فصلی سرد( شیرین) عشق و سکوت کنار تو درگیر آرامشم ( غزل سپید ) ماهی لپ دار مشاوره خانواده پرتال زیگور طراح قالب